ЕЦП при роботі з програмним РРО Отримавши фінансовий номер, який ідентифікує програмне забезпечення РРО в системі Державної податкової служби України (далі - ДПСУ), необхідно зареєструватися через єдиний кабінет платника податків. Відповідна заява про реєстрацію програмного РРО надається за формою № 1-ПРРО.
Працюючи з такими РРО, підприємці зобов'язані подавати до ДПСУ електронні фінансові звіти та звітні чеки.
Ключ ЕЦП можна замовити у нас перейшовши за
посиланням. Дані сертифіката ЕЦП заносяться до реєстру програмного забезпечення РРО, тобто підприємець повинен надати повідомлення про надання інформації електронного підпису в електронній формі. Якщо він не зареєстрований у реєстрі, ви не зможете використовувати ЕЦП із програмним забезпеченням РРО.
Фіскальний чек РРО Враховуючи той факт, що з 01.08.2020 року впроваджуються програмні РРО та електронні розрахункові документи (ЄРД) для розрахункових операцій та інших змін у Законі про РРО, необхідно змінити вимоги та зміст фіскальних чеків. Саме тому, починаючи з 01.08.2020 року, Міністерство фінансів наказом № 306 від 18.06.2020 внесло деякі зміни у форму фіскального касового чеку. Як результат, розрахункові документи містять більш детальну інформацію порівняно з попередніми фінансовими чеками.
Нагадаємо, що згідно діючого законодавства
фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - розрахунковий документ, надрукований або наданий в електронній формі за допомогою РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).
Вимоги до формату та змісту чеків (включаючи їх обов'язковий перелік детальної інформації) формується Положенням № 13 з урахуванням змін до Порядку № 306.
Отже, фіскальний касовий чек повинен містити такі
обов'язкові реквізити:
- Найменування та адресу господарської одиниці.
- Суб'єкти господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з нормами НКУ; перед номером друкуються великі літери «ПН».
- Підприємці, що не є платниками ПДВ, - податковий номер або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери «ІД» (ідентифікаційні дані).
- Якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги).
- Вартість одиниці виміру товару (послуги).
- Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).
- Назву товару (послуги).
- Літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) (для суб'єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ).
- Позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати.
- Загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО».
- Для підприємців, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ».
- Для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (підприємців, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), - окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку.
- Порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції.
- Фіскальний номер РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН».
- Напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та найменування або логотип виробника.
- У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:
- ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;
- дентифікатор платіжного пристрою;
- суму комісійної винагороди (у разі наявності);
- вид операції;
- реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
- напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації
- підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».
Звертаємо вашу увагу, що серед нових обов'язкових реквізитів, які повинні містити електронні розрахункові документи, є такі:
- відображення найменування суб'єкта господарювання;
- цифрове значення штрихового коду товару;
- заокруглення суми до сплати;
- зазначення валюти операції;
- найменування платіжної системи;
- QR-код.
Вищезазначені вимоги не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 року.