НАВІГАЦІЯ
ЕЦП та фіскальні чеки при роботі РРО з 01.08.2020
Як виглядають та які документи формують програмні РРО ми вже розібралися, детальніше дивіться тут. У цьому ж матеріалі розглянемо особливості ЕЦП та електронних чеків при роботі з програмними РРО. Крім того, це питання також пов'язане з нововведеннями, які набули чинності з 01.08.2020 року.

ЕЦП при роботі з програмним РРО

Отримавши фінансовий номер, який ідентифікує програмне забезпечення РРО в системі Державної податкової служби України (далі - ДПСУ), необхідно зареєструватися через єдиний кабінет платника податків. Відповідна заява про реєстрацію програмного РРО надається за формою № 1-ПРРО.

Працюючи з такими РРО, підприємці зобов'язані подавати до ДПСУ електронні фінансові звіти та звітні чеки.

Ключ ЕЦП можна замовити у нас перейшовши за посиланням. Дані сертифіката ЕЦП заносяться до реєстру програмного забезпечення РРО, тобто підприємець повинен надати повідомлення про надання інформації електронного підпису в електронній формі. Якщо він не зареєстрований у реєстрі, ви не зможете використовувати ЕЦП із програмним забезпеченням РРО.

Фіскальний чек РРО

Враховуючи той факт, що з 01.08.2020 року впроваджуються програмні РРО та електронні розрахункові документи (ЄРД) для розрахункових операцій та інших змін у Законі про РРО, необхідно змінити вимоги та зміст фіскальних чеків. Саме тому, починаючи з 01.08.2020 року, Міністерство фінансів наказом № 306 від 18.06.2020 внесло деякі зміни у форму фіскального касового чеку. Як результат, розрахункові документи містять більш детальну інформацію порівняно з попередніми фінансовими чеками.

Нагадаємо, що згідно діючого законодавства фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - розрахунковий документ, надрукований або наданий в електронній формі за допомогою РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Вимоги до формату та змісту чеків (включаючи їх обов'язковий перелік детальної інформації) формується Положенням № 13 з урахуванням змін до Порядку № 306.

Отже, фіскальний касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити:

 1. Найменування та адресу господарської одиниці.
 2. Суб'єкти господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з нормами НКУ; перед номером друкуються великі літери «ПН».
 3. Підприємці, що не є платниками ПДВ, - податковий номер або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери «ІД» (ідентифікаційні дані).
 4. Якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги).
 5. Вартість одиниці виміру товару (послуги).
 6. Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).
 7. Назву товару (послуги).
 8. Літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) (для суб'єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ).
 9. Позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати.
 10. Загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО».
 11. Для підприємців, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ».
 12. Для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (підприємців, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), - окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку.
 13. Порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції.
 14. Фіскальний номер РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН».
 15. Напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та найменування або логотип виробника.
 16. У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:

 • ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;
 • дентифікатор платіжного пристрою;
 • суму комісійної винагороди (у разі наявності);
 • вид операції;
 • реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
 • напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації
 • підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».

Звертаємо вашу увагу, що серед нових обов'язкових реквізитів, які повинні містити електронні розрахункові документи, є такі:

 • відображення найменування суб'єкта господарювання;
 • цифрове значення штрихового коду товару;
 • заокруглення суми до сплати;
 • зазначення валюти операції;
 • найменування платіжної системи;
 • QR-код.

Вищезазначені вимоги не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 року.Cashalot - новий програмний РРО від Linkos Group!
Це сучасна альтернатива апаратного РРО, підходить для всіх.
Cashalot | Кашалот - забезпечує швидку реєстрацію, миттєву фіскалізацію онлайн і має широкий набір функцій.
Новий, зручний і абсолютно простий у використанні.
Cashalot - спробуйте першими!
Програмний РРО
Хочу спробувати Cashalot