Отже, за порушення вимог Закону про РРО до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1. Проведення розрахункових операцій з використанням РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи:
10% вартості проданих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо порушення виявлено вперше;
50% - з другого та наступних порушень.
З 01.01.2021: - 100% вартості проданих товарів, виконаних робіт наданих послуг, якщо порушення виявлено вперше;
- 50% - з другого та наступних.
2. Невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня:
- 10% вартості проданих товарів, виконаних робіт наданих послуг, якщо порушення виявлено вперше;
- 50% - з другого та наступних.
З 01.01.2021: - 100% - вартості проданих товарів, виконаних робіт наданих послуг, якщо порушення виявлено вперше;
- 150% - з другого та наступних.
3. Невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом про РРО розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну:
- 50 НМДГ на 01.08.2020 – 850 грн.
Ці штрафи не вплинуть на суб'єктів господарювання, що застосовують програмні РРО, оскільки вони не передбачають використання книги обліку розрахункових операцій (КОРО) для РРО. Тому в період, коли програмні РРО не в змозі виконувати розрахункові операції, забороняється робити це до усунення несправностей або підключення резервного РРО. Протягом періоду часу, коли він не підключений до фіскального сервера, програмний РРО може використовуватися в автономному режимі з присвоєнням фіскальним органом номера у відповідному діапазоні. Якщо цей номер не буде отриманий від контролера заздалегідь, то операцію розрахунку протягом цього періоду проводити забороняється.
4. Не надруковано контрольну стрічку або не створено в електронній формі в РРО, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі:
- 30 НМДГ на 01.08.2020 – 510 грн.
5. Проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
- 300 НМДГ на 01.08.2020 – 5 100 грн. для підакцизних товарів;
- 5 НМДГ на 01.08.2020 – 85 грн. для інших товарів.
6. Порушення встановленого порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням ПКО і ВКО та видачею відповідних квитанцій у встановленому порядку:
- 20 НМДГ на 01.08.2020 – 340 грн.
7. Застосування при здійсненні розрахункових операцій РРО, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника за умови відсутності чи пошкодження пломби центру сервісного обслуговування
- 300 НМДГ на 01.08.2020 – 5 100 грн.
8. Неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання:
- 30 НМДГ на 01.08.2020 – 510 грн.
Здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, окрім тих, хто реалізує технічно складні побутові прилади (ТСПП); лікарські засоби, вироби медичного призначення; ювелірні та побутові товари з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння:
- Подвійна вартість необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше 170 грн.
Щодо адміністративних порушень в частині РРО-порушень, то тут жодний з показників не змінився.