НАВІГАЦІЯ
НОВИНИ "ПРОГРАМИ ДЛЯ БІЗНЕСУ"
Відпустка та лікарняні у єдинників 1-ї та та 2-ї групи: що з єдиним податком та ЄСВ
Відпустка та лікарняні у єдинників 1-ї та та 2-ї групи: що з єдиним податком та ЄСВ
Ставка єдиного податку у платників єдиного податку 1-ї та 2-ї групи фіксована, тобто не залежить від отриманого доходу і сплачується обов'язково щомісяця, а тому для таких підприємців важливо знати – чи можуть вони не сплачувати єдиний податок на період відпустки або лікарняного. Це питання стосується і сплати ЄСВ.

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз'яснюють, що платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, можуть піти у відпустку або на лікарняний та при цьому не сплачувати єдиний податок.

Так, згідно з п.295.5 Податкового кодексу України платники єдиного податку 1-ї і 2-ї груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Важливо! Таку відпустку можна взяти один раз на рік. При цьому якщо її тривалість є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку відсутні (ресурс ЗІР, категорія 107.12).

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності та форми такої заяви законодавством не передбачено.

Тому, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів, податківці рекомендують подавати до контролюючого органу:

- заяву щодо періоду щорічної відпустки – до початку відпустки,

- заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного (ресурс ЗІР, категорія 107.12).

Ці заяви подаються у довільній формі.

Зверніть увагу! Пільга на період відпустки або лікарняного передбачена лише для сплати єдиного податку. На ЄСВ така пільга не розповсюджується.

Нагадаємо, платники єдиного податку 1-ї і 2-ї груп сплачують ЄСВ за себе - до 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ за періоди, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю.

Бажаєте отримувати важливі новини від Компанії Програми для бізнесу?
Підпишіться на електронну розсилку.